„Czas ucieka, wieczność czeka...”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Dotychczas towarzyszyło nam wezwanie do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, skupiając się na rozważaniu męki Pańskiej.

2. Uzupełnienie dekretu ks. Biskupa

3. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15-ta rocz. śm. św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo będziemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5.Nie będzie odwiedzin chorych z racji I piątku miesiąca. Rozumiemy sytuację! Gdyby zaistniała potrzeba spowiedzi proszę o kontakt telefoniczny 15 811 95 70, celem ustalenia terminu odwiedzin.

6. Ze spowiedzi św. można korzystać pół godziny przed Mszą św. lub po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.

7. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione palmy.

8. Na stoliku za ławkami znajdują się baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Można je zabrać składając ofiarę do koszyczka. Baranki można też nabyć w sklepie OAZA w Domacynach. Pragnę podziękować Właścicielom sklepu za umożliwienie rozprowadzania i paniom ekspedientkom za rozprowadzanie baranków.

9. Bóg zapłać parafiankom z Domacyn za posprzątanie świątyni. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Domacyn z trzech kolejnych numerów.

10. Zachęcam do lektury Niedzieli. Dla prenumeratorów są Cuda i łaski Boże, Rycerz Niepokalanej i Nasza Arka.

11. Obecna sytuacja epidemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych utrudniają udział w kursie przedmałżeńskim, dlatego Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej organizuje dla narzeczonych, internetowe katechezy przedmałżeńskie przygotowujące do sakramentu małżeństwa.
Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa przed 1 września tego roku na terenie Diecezji Sandomierskiej.
Zachęcamy narzeczonych do zapisów na stronie internetowej Diecezji sandomierskiej. Zgłoszenia i szczegółowe informacje Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Kurs będzie składał się z 10 katechez multimedialnych emitowanych 2 razy w tygodniu we wtorki i piątki o godzinie 20. Pierwsza z katechez będzie zamieszczona w piątek 3 kwietnia. Na zakończenie cyklu katechez wystawione będzie świadectwo ukończenia kursu dla narzeczonych.


Powrót do Nowości

KALENDARZ

GODZINY MSZY ŚW.w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)
w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)
w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIAw dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)

w sprawach pilnych:
o każdej porze
w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś
Licznik odwiedzin
osobą na naszej stronie