NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 11 KWIETNIA 2021 r.

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią św., przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.

2. Dziś rozpoczyna się też 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Celem tego Tygodnia jest przede wszystkim budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich. Obchody są również okazją do przedstawienia prac różnych organizacji charytatywnych i zachętą do włączania się w dzieła miłosierdzia.

3. Wychodząc ze świątyni będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Sandomierskiej.

4. Dziś w Godzinie Miłosierdzia o 15.00, będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do wspólnej modlitwy w naszej świątyni. Wszystkich, którzy pozostaną w domach proszę o łączność duchową.

5. Bóg zapłać parafianom z Domacyn za posprzątanie świątyni. W tym tygodniu sprzątali: Krystian Kubik, Krystyna Górska, Kamila Kasprzak, Lucyna Górska. W sobotę do sprzątania zapraszam mieszkańców Domacyn z kolejnych trzech numerów.

6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 


wstecz
Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie